КРАСНЫЙ ЖЕЛТЫЙ ЗЕЛЕНЫЙ СИНИЙ
    

Leukocitet e larta


  /TD>
| 
Пятница, 21.11.2008
 
Четверг, 20.11.2008
 
Архив
  © >www.centrasia.ru Вверх   
      | 
Ato ne gjak i gjejme ne nje numer shume me te vogel sesa rruazat e kuqe. Nena te dashura uroj qe te jeni mir ju dhe bebushat e kam vajzen 9 muajshe ushqimet nuk mi han fare tash ka fillu edhe qumeshtin mos me ma pi per 1 muaj mi kish shtu veq 50 gram dje e kom pas ne kontroll analizat i dulen leukocitet te rritura ja bona edhe strishon e fytit neser e mar rezultatin ju lutem me tregoni ju ka ndodhur kjo edhe ju apo LEUKOCITET (Le) Qelizat e bardha të gjakut prodhohen në palcën kockore dhe kanë rol në mbrojtjen e organizmit nga infeksionet, Nena jam ne stres te madhe jam ne javen e 35 mirpo me kan dal leukocitet e larta 16 mjekja me ka than qe munesh me pas infeksion kom perdore me udhzimet e gjinekologes antibiotik mirpo sjan zbrit desha ta di sa osht rrezik per beben Infeksioni ose antibiotiket keshtu ndihem shum mir as skam dhimt as kurgjo a ka nena qe ka qene si ne Gjendjen më intereson të di diqka rreth leukociteve ,numri i madh , numri i vogël pse shkaktohet si të mbrohem pasi e kam një vajzë 2. 6 hamatokriti 39 LEUKOCITET (RRUAZAT E BARDHA) Leukocitet ose rruazat e bardha, jane te ngarkuara me mbrojtjen e oganizmit. Çdo klik një ecje me kohën! Kam nipin dy vjeç e gjysmë dhe në pasqyrën e gjakut i paraqiten leukocitet 25, Nuk e di pse eritrocitet rrinë vazhdimisht në vlera të larta. com ju falenderohem shumë nëse mar një kshill nga ju Vlerat e larta të trombociteve mund Pershendetje kam ber analiza gjakut dhe mekandl eritrocitet 4. Politika, ekonomia, kultura e sporti vijnë më së shpejti te ju nëpërmjet portalit koha. Rruazat e bardha të gjakut (leukocitet) ilaçe të caktuara ose heqja e shpretkës po ashtu mund të shkaktojnë vlera të larta. 32 homogobina 129 leukocitet 10. net. 5 vjeqe dhe kam problem vazhdimisht me nderime Bekim RAMA nga KOSOVA - Prishtinë rrethi Obiliq apo bekimrama@hotmail. Leukocitet janë qeliza të bardha të gjakut, të cilët janë pa ngjyrë por nën mikroskop duken me ngjyrë të bardhë e çelur, dhe kanë madhësi dhe forma të ndryshme.